KALIBRY - Alpina

Přejít na obsah

KALIBRY ZNAČKY ALPINA

Během své 130leté historie byla společnost Alpina vždy výrobcem kalibrů a přídavných zařízení. Mezi jejími pozoruhodnými kalibry 20. století se můžete setkat s odbornými názvy jako 877, „motorem“ designu „Alpina Techno“, a kalibrem 592 s ručním nátahem, jedním z nejodolnějších hodinových strojků své generace a tím, který navždy změnil svět sportovních hodinek.

VLASTNÍ KALIBRY MANUFACTURE společnosti Alpina

Od našeho návratu v roce 2002 jsme trhu představili čtyři nové, vlastními zdroji vytvořené a zpracované kalibry společnosti Alpina. Představením výroby kalibrů s tourbillonem, regulátorem, světovým časem a datumovkou se společnost Alpina opět zařadila mezi malou skupinu vybraných nezávislých švýcarských výrobců hodinek, kteří sami vyvíjejí a vyrábějí vlastní kalibry.

KALIBR MANUFACTURE JE VRCHOLNÝM DÍLEM HODINÁŘSKÉHO UMĚNÍ 
A DEFINITIVNÍM DŮKAZEM ZDATNOSTI HODINÁŘE.KALIBR AL-760 FLYBACK CHRONOGRAPH MANUFACTURE

Po 132 letech naší historie představujeme náš první vlastní chronografický kalibr, který byl vyvinut a vyroben čistě za použití vlastních zdrojů. Od prvotního návrhu ke stavu, kdy jsou hodinky připraveny k výrobě, uplynuly čtyři roky. Náš mistr hodinář 
a inženýři měli dobré důvody pro rozhodnutí, aby byla u nového kalibru AL-760 využita modulární konstrukce. 
Tato volba umožnila využít spolehlivý, robustní a osvědčený automatický základní kalibr AL-710 s kmitočtem setrvačky 4 Hz, středovou vteřinovou ručkou a datumovou ručkou na pozici šesti hodin. Tento výkonný strojek, který obsahuje 233 součástek 
(z nichž pouze 96 součástek je součástí modulu Flyback, tj. resetování stopek na jedno stisknutí), s 38hodinovou rezervou chodu, se skvěle hodí pro pohon umístěný v čelní části přímo pod číselníkem. 

Důmyslnost patentované konstrukce mechanismu stopek „Direct Flyback“ je patrná již jen ze skutečnosti, že jsme byli schopni 
ji vytvořit z pouhých 96 dílů, což přispívá k její vysoké odolnosti a propůjčuje hodinkám vhodnost pro sportovní použití.


KALIBR AL-980 TOURBILLON MANUFACTURE

Vrcholným počinem hodinářského umění je výroba kalibru s tourbillonem. Náš kalibr AL-980 s tourbillonem, vyvinutý našimi vlastními zdroji a vyráběný výhradně v našich dílnách v Ženevě, obsahuje dvě zcela zásadní nové technologie. Křemíkové krokové kolečko a kotva poskytují kalibru bezchybnou přesnost, a to i za extrémních podmínek. Díky nízké hmotnosti 
a výjimečně hladkému povrchu křemíku není nutné mazat krokový mechanismus olejem. Navíc patentovaný systém vyvažování společnosti Alpina, S.M.A.R.T., umožňuje ještě další zvýšení již tak pozoruhodné přesnosti strojku.


KALIBR AL-718 WORLDTIMER MANUFACTURE

Profesionální piloti a lidé, kteří často cestují, mnohdy čelí stejnému problému. Potřebují vědět, kolik je hodin, i během přeletu časových pásem. Naši inženýři vyvinuli přídavné zařízení světového času pro kalibr AL-718, v jehož srdci bije náš kalibr AL-710 Manufacture. Číselník hodinek zobrazuje čas ve 24 světových velkoměstech a zahrnuje také ukazatel dne/noci a datumovou ručku na pozici šesti hodin. Všechny funkce hodinek se velice snadno ovládají pomocí jediné korunky hodinek. Můstky strojku jsou jemně zdobeny motivem rybích šupin a automatické zařízení je opatřeno designem tzv. ženevských pruhů.


KALIBR AL-950 REGULATOR AUTOMATIC

Kalibr AL-950 s automatickým regulátorem byl prvním kalibrem Manufacture společnosti Alpina vyrobeným po našem návratu na hodinářskou scénu. Kalibr byl vyvinut výhradně našimi vlastními zdroji a inženýry. Jeho součástky byly vyrobeny na CNC strojích a každé hodinky byly jednotlivě zkompletovány naším týmem zručných a zanícených hodinářských umělců.


KALIBR AL-710 AUTOMATIC MANUFACTURE

Vývoj kalibru AL-950 vedl k doplnění středové vteřinové ručky k automatickému strojku kalibru AL-710. Kalibr Al-710, jehož kompletace probíhá výhradně v našich ženevských dílnách, je velice spolehlivý a přesný kalibr.


KALIBR AL-880 REGATTA COUTDOWN

Nejdůležitější věcí při startu každé regaty je projet startovací čáru těsně po odpočtu. Na základě chronografu SW500 vyvinula společnost Alpina vlastní mechanický modul, který byl speciálně navržen pro pěti- a desetiminutový odpočet při startech regat. Informace o době odpočtu jsou zobrazeny dobře viditelným způsobem. Číselník hodinek má pět „očí“, jejichž barva se mění 
z černé na oranžovou. Dojde-li z jakéhokoliv důvodu k přerušení startovacího odpočtu, má strojek AL-880 funkci, která umožňuje pozastavení odpočtu a jeho opětovné spuštění dle potřeby.


KALIBR AL-860 AUTOMATIC CHRONOGRAPH

Kalibr AL-860 se stopkami, založený na strojku chronografu Sellita SW500, byl společností Alpina upraven tak, aby obsahoval konfiguraci počitadel „Bi-Compax“, která umožňuje maximální čitelnost a splňuje požadavky profesionálního letectví. 
Tento upravený model, jenž byl důmyslně navržen našimi inženýry a strojově zpracován v Ženevě na našich strojích CNC, 
poté pečlivě kompletuje náš tým zručných hodinářů v našich dílnách v Plan-les-Ouates.


KALIBR AL-880 REGATTA COUTDOWN

Nejdůležitější věcí při startu každé regaty je projet startovací čáru těsně po odpočtu. Na základě chronografu SW500 vyvinula společnost Alpina vlastní mechanický modul, který byl speciálně navržen pro pěti- a desetiminutový odpočet při startech regat. Informace o době odpočtu jsou zobrazeny dobře viditelným způsobem. Číselník hodinek má pět „očí“, jejichž barva se mění 
z černé na oranžovou. Dojde-li z jakéhokoliv důvodu k přerušení startovacího odpočtu, má strojek AL-880 funkci, která umožňuje pozastavení odpočtu a jeho opětovné spuštění dle potřeby.


KALIBR AL-725 AUTOMATIC CHRONOGRAPH

Kalibr AL-725 je variací známého strojku se stopkami Valjoux 7750, ve kterém byla odebrána vteřinová ručka, což vedlo ke vzniku vertikálního a snadno čitelného automatického chronografu. Strojek doplňují krásné dekorativní prvky.


KALIBR AL-435 SMALL SECONDS HAND-WINDING

Toto vlastní provedení slavného strojku Unitas ukazuje hodiny a minuty, ale na pozici šesti hodin také sekundy. Pyšní se jemnou dekorací tzv. ženevských pruhů a rytinami na můstcích, tak typickými pro společnost Alpina. Strojek AL-435 s ručním nátahem mezi vámi a vašimi hodinkami vytvoří zvláštní vztah, konkrétně radost z toho, že těmto mechanickým hodinkám můžete „vdechnout život“ jednoduše tím, že je natáhnete.


KALIBR AL-525 AUTOMATIC

Díky vysoké spolehlivosti je kalibr AL-525 automatickým „motorem“ těch hodinek značky Alpina, které byly vytvořeny pro vysoce náročné zátěžové podmínky, a to pro řady Extreme Diver, Extreme 40 a 12 Hours of Sebring. Strojek je ozdoben jemnou dekorací a pyšní se speciálně vytvořeným rotorem.


KALIBR AL-535 SMALL SECOND AUTOMATIC

Jako základ byl použit kalibr Al-525. K němu bylo u kalibru AL-535 doplněno přídavné zařízení ve formě malé vteřinové ručky na pozici šesti hodin. Můstky jsou jemně zdobeny a speciálně vytvořený rotor společnosti Alpina umožňuje mechanický samonátah.


KALIBR AL-650 REGULATOR HAND WINDING

Kalibr AL-650 založený na slavném polotovaru, tzv. ébauche, strojků Unitas byl původně určen pro kapesní hodinky. Polotovar, tzv. ébauche, jsme upravili na našich CNC strojích a nyní je kalibr AL-650 kalibrem naší řady Regulator. Kalibr je v plném rozsahu montován interně v našich dílnách v Plan-les-Ouates.

© 2023 | DESIGN TRADE s.r.o.
Návrat na obsah