O BRANDU - Alpina

Přejít na obsah
POSLÁNÍ SPOLEČNOSTI ALPINA

Odkaz našeho vizionáře

Dnes i v minulosti bylo naším posláním vyrábět velice spolehlivé profesionální sportovní hodinky a při výrobě přitom nejen respektovat, ale i uplatňovat tzv. „alpinistický princip“ včetně technologických a designových inovací. Naše práce je vždy významně inspirována odkazem našeho zakladatele a vizionáře, pana Gottlieba Hausera.

Je naším posláním, vyrábět vysoce odolné sportovní hodinky, které poskytují nejvyšší možnou přesnost a nejlepší spolehlivost i v těch nejnáročnějších podmínkách. Společnost Alpina vyrábí hodinky, které jsou speciálně navrženy a sestaveny tak, aby odolaly extrémním přírodním podmínkám, a to zejména ve vysoké nadmořské výšce nebo ve velkých hloubkách. Jejich funkcionalita, užitná hodnota a použité materiály jsou záměrně vytvořeny tak, aby Vás na horolezeckých, leteckých, potápěčských nebo námořních výpravách naše hodinky nikdy nezklamaly.

Inovací k pokroku

Je-li inovace spojena s konkrétním záměrem, stává se pokrokem. Ve společnosti Alpina jsou naše inovace výhradně zaměřeny na to, aby sloužily funkčním a designovým potřebám lidí, kteří mají dostatek odvahy vyzvat na souboj nejnehostinnější místa na zemi. Jako např. alpské vrcholy.
Naši zákazníci využívají mnohá technická vylepšení, která odpovídají neustále rostoucím nárokům moderních sportovních výzev.
Neustále investujeme do nejmodernějšího strojního vybavení a výrobních procesů, takže je naše výroba  nejen hodinářskou dílnou, ale především technologicky vyspělou laboratoří. Naši hodináři využívají nejmodernější, vysoce přesné nástroje, které jsou aktuálně ve světě k dispozici, a každé hodinky před opuštěním našeho výrobního závodu procházejí přísnými zkouškami sekce řízení kvality a náročnou výstupní kontrolou. Abychom byli schopni plnit naše přísná kritéria kvality a aby se mohly hodinky stát skutečnými sportovními hodinkami značky Alpina, musí být každý
kus nejdříve ručně zkompletován týmem vysoce zručných hodinářů v naší dílně.

Filozofie „Alpinisty“

Filozofii „Alpinisty“ bezvýhradně tvoří zodpovědný přístup, jaký se očekává od sportovců, kteří mají podávat vysoké výkony v těch nejobtížnějších přírodních podmínkách:
 Být vytrvalý
 Myslet nezávisle
 Důvěřovat svým instinktům
 Nezapomínat na své kořeny

Byli bychom rádi, kdyby každý, kdo sdílí tyto naše hodnoty a žije jimi, měl jednou na své ruce hodinky značky Alpina a stal se tak jedním z našich „Alpinistů“. Naším posláním je předávat tyto hodnoty dále prostřednictvím výroby sportovních hodinek. To je důvod, proč tu jsme, ale především je to smysl naší práce.

© 2023 | DESIGN TRADE s.r.o.
Návrat na obsah